Bozcaadam.netBozcaadam.net

Bunu kabul ederek Bozcaadam.net'in size sunmuş olduğu kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üyemisiniz ?

Bozcaadam.netBozcaadam.net

Hesabınız yokmu ?

Bozcaada Bağ EvleriBozcaada Bağ Evleri

Sakin ama sürprizlerle dolu mekanları sevenlerin tatil için gönül rahatlığı ile tercih edebileceği yerlerden olan Bozcaada size konaklama için bir çok olanak da sunuyor. Bunlardan birisi de bağ evleri. Özellikle Cumhuriyet ve Alaybey Mahallelerinde sıkça rastlayabileceğiniz Bozcaada bağ evleri size doğamın kucağında, huzurlu bir tatil sunmasının yanı sıra otantik havasıyla farklı bir deneyim yaşamanızı da sağlıyor. Irmak Bağevi, Kardimal Bağevi, Merve Bağ Pansiyonu, Patiska Bağ Evi bunlardan sadece birkaçı. Merkezden buralara ulaşım ise oldukça kolay. Merkeze sadece 1-2 km uzaklıktaki bu evlere,  pansiyonlara yürüyerek ulaşmak mümkün. Meyve ağaçları ve üzüm bağlarının içinde konaklarken şehrin kalabalığı ve stresini geride bırakarak oldukça keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Buralarda kahvaltılarınızı bahçede çardakta yapıyorsunuz. Yerel peynirler, evde beslenen tavukların yumurtaları, el yapımı reçeller, bahçedeki bostanlarda yetişen taze sebzeler,  çeşit çeşit kahvaltılıklar ve demli bir çayla temiz havada kahvaltı yaparak başlanan bir günün kötü geçmesi mümkün mü?

Şehrin gürültüsü ve kaosu sonrası bağ evlerindeki doğallık, eski alışkanlıkların sıcaklığı,  bahçede topluca yapılabilen kahvaltıların samimiyeti sizi öyle sarıp sarmalıyor ki içiniz huzurla doluyor. Yıllardır tatil köyleri ya da otellerde harcadığınız vaktinize üzülmek işten bile değil. Bambaşka bir tada ve güzelliğe sahip bu tatili ilk fırsatta deneyimlemelisiniz.

Otantik ve nostaljik yapısının yanında Bozcaada bağ evleri ayrıca modern bir yapıya da sahip. İnternetsiz yapamam diyenler için kablosuz internet, kredi kartım olmadan nasıl ödeme yaparım diyenler için kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcut.  Odaların ısıtması bir çoğunda klima ile sağlanıyor. Park yeri de düşünülmüş çoktan. Nerdeyse hepsinde kahvaltı yapıp, çay yada kahvenizi yudumlarken manzaraya dalıp gidebileceğiniz güzel bir bahçe de mevcut.

Fiyatlara ise oda ve kahvaltı dahil. Bazılarında ev hayvanınızı da büyük bir misafirperverlikle ağırlıyorlar.

Birçoğu da bir hikaye üzerine kurulmuş. Tatil için Bozcaada’ya gelen aileler önceleri burayı çok severek birkaç yıl gelip gitmeyi adet edinmişler. Sonrasında ise şehrin kaosundan sonra Bozcaada’nın sessiz cazibesine karşı koyamayarak buraya yerleşmeye karar vermişler.

Kimi bağ evleri de dedelerden ninelerden yadigar ve hala odalar eski isimleri ile anılmaya devam ediyor. Ancak bu kadar mükemmel özelliklere sahip bağ evlerinin tek bir olumsuz özelliği var: oda sayılarının ve ağırlayabilecek misafir kapasitesinin düşük olması. Son derece huzurlu bir tatil arayan herkesin önce gelen tercihlerinden olan bağ evlerine ise talep oldukça fazla.  Siz de çok geç olmadan rezervasyon yaptırarak bu eşsiz tatil fırsatını kaçırmayın.