•    Adayı yüreğinizde zihninizde tam anlamıyla hissetmek ve orayı yaşamak istiyorsanız yapacağınız ilk iş Bozcaada Müzesi’ni ziyaret etmek olsun.
•    İlla ki seyahatinizde yanınızda bulundurmanız gereken şeylerden biri bir ada şarabı olmalı ki günbatımının sizi nerede yakalayacağı hiç belli olmaz.  Batı Burnu’nda yer alan Rüzgâr Güllerinin arasında vaktinizi geçirmeye ne dersiniz?
Ada sularında sizin bile hayal edemeyeceğiniz çeşitlikte birçok deniz canlılarını göreceksiniz.


Bozcaada’nın en yüksek tepesi olan Göztepe’ye çıkın ki bir tarafta güneşin batışını diğer tarafta ay’ın doğuşuna şahit olun.

•    işte size tüm ihtişam ile ve yaşanmışlıklarıyla ayakta kalmayı becermiş
Bozcaada Kalesi’nin en üstünde yer alan surların tepesine çıkın ve eşsiz manzaranın keyfini doyasıya çıkarın.


Rüzgar yönüne dikkat! Lodosta Çayır Koyu ve Tuz burnu’nu seyre dalmayı unutmayın. Bu eşsiz manzarayı kaçırmak istemezsiniz eminiz.


İşte size “Bozcaada Sanat Galerisi’nin Itırlı Bahçesi” güzelce vakit geçirin burada.  Kitabınızı alın ve zevkinize göre bir müzik seçin. Huzurlu ve güvenli bir ortamdasınız, rahatlayın.


Atölye Miskin Liman Bozcaada da üretilen birçok marjinal ve orijinal tasarımların satışa sunulduğu tek alan. Buradan mutlaka kendinize has ve özel bir şeyler satın alın ve hatıra olarak saklayın.


Bozcaada da size eşlik edecek kitapları satın alabileceğiniz sahaf dükkânı var. Neden oradaki muhabbete ve kültüre biraz zaman ayırmıyorsunuz.


Yoga ile ilgilenen birçok usta ve hoca buralarda sizlerin huzuru için var. Yoga çadırları sizlerin gelmesi ve bu ada kültürüne ayak uydurmanız için var. Bambaşka hisler yaşayacağınız bu deneyimi kazanmaya hazır mısınız?

    •   Bozcaada’nın bolca etkinlik düzenlediği zamanlarda burada olmaya ne dersiniz? Haziran, Ağustos, Eylül, kasım ayları sizin en güzel tatilinizi geçirebileceğiniz zaman dilimi olabilir.  9 Mayıs 2015 tarihinde New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusuna, 24-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Formula Kiteboard Avrupa Şampiyonası etkiliklerine, 26 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak olan  Bozcaada Ayazma Panayırına, Bozcaada Ozanın Günü ve İlyeda’nın  Okunması festivaline, bağ bozumu ve yerel lezzetler festivaline katılmaya ne dersiniz. Siz hala orada bekliyor ve bir bilet almadınız mı?