Bozcaadam.netBozcaadam.net

Bunu kabul ederek Bozcaadam.net'in size sunmuş olduğu kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üyemisiniz ?

Bozcaadam.netBozcaadam.net

Hesabınız yokmu ?

Bozcaada Tatil ÇiftlikleriBozcaada Tatil Çiftlikleri

Bozcaada’da konaklama için tercih edilebilecek yerlerden olan tatil çiftlikleri adanın tarihi yapısına ve doğal güzelliklerine son derece uyumlu bir yapı oluşturuyor. İşletme sahipleri tarafından konukların en iyi şekilde ağırlanması için neredeyse her şey düşünülmüş durumda. Kimileri 100 yıllık bir tarihe tanıklık etmiş sahiplerinden çocuklarına, nesilden nesile geçen bu çiftlikler sonraları bir aile işletmesine dönüştürülmüş ve konuklara kapılarını açmış. Eskinin izlerini yok etmeden yapılandırılmaya çalışılmış ve bazı çiftliklerde odalar hala ilk günkü adları ile anılmaya devam ediyor: Samanlık, çobanlı, kuzuluk gibi isimlerle anılıyor odalar hala. Bozcaada tatil çiftliklerinden biri adaya hakim tepede kurulmuş ve muhteşem manzaraya sahip terası ile gündüzleri adanın tadına doyulmaz görüntüsünü sunuyor sizlere,  geceleri ise yıldızlarla nakış nakış işlenmiş kapkara gökyüzü görüntüsünü.

Bir diğer tatil çiftliği ise nostaljik şekilde düzenlenmiş odaları ile geçmişe götürüyor sizi. Bahçesinde bulunan çeşit çeşit meyve ağaçları ile de yemyeşil ve iştah açıcı bir görüntü sunuyor. Bahçesindeki ayva, armut, çam, erik, nar, şeftali, zeytin ve badem ağaçları ile size çocukluğunuzda tepesine çıkıp oyunlar oynadığınız ağaçları anımsatıyor.

Odalarda konukların konforunu sağlamak amacıyla klima, saç kurutma makinası, telefon ve minibar bulunuyor. Bazılarında internet imkanı da mevcut.

Suit oda imkanı sunan tatil çiftliklerinde ailece ya da arkadaş grubunuz ile gittiğinizde sevdiklerinizle keyifli bir tatil geçirebiliyorsunuz.

Gün içinde çiftlik etrafında bisiklete binerek ya da yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz de aynı zamanda. Bazı tatil çiftliklerinde voleybol ya da masa tenisi oynamak için uygun alanlar da mevcut. Ata binme imkanı da sunuluyor konuklara.

Yaz sezonunda gün batımı turları da düzenleniyor. Traktörle yapılan turda, şarap eşliğinde gün batımını izleyelim manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Sonrasında ise mangalda sucuk partisi yapılıyor.

Bozcaada Tatil çiftliklerinde oda fiyatına kahvaltı dahil. Kimi çiftliklerde yaz sezonunda yarım pansiyon imkanı sunuluyor. Ödemeleri ise kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Park yeri sorunu da çoktan düşünülmüş durumda ve çiftlik içinde aracınızı bırakabileceğiniz park yerleri mevcut.