Bozcaada Çanakkale ili sınırları içerisinde yer alan ve doğal güzellikleriyle tam bir turizm cenneti olan Ülkemizin güzide adalarından biridir.

Çanakkale’ye bağlı Geyikli yöresinden vapurlar yardımıyla ulaşım sağlanabilmekte ve ayrıca Merkezden de feribot seferleri yardımıyla adaya geçiş yapılabilmektedir.

Günümüzde bir çok Turist Bozcaada’nın doğal güzelliklerini, mimarisini ve ince kumsalını görmek için sezonlarda Bozcaada otellerini tıka basa doldurmaktadır.

Özellikle Ayazma plajı meltemli sahili ve altın sarısı ince kumu sayesinde bir çok tatil sever için uğrak mekân olmaktadır. ayrıca etrafında bulunan kafeler, eğlence merkezleri ve Bozcaada pansiyonları sayesinde adanın 1 numaralı bölgesi denebilir.

Her Yeri Ayrı Güzellikte

Bozcaada doğal mimarisi ve bozulmamış doğası sayesinde bir çok hayvana ve doğal plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Sulu bahçe plajı ve Habbele plajı da doğal kumsalı ve tertemiz suyu sayesinde Bozcaada’nın gözde yerlerinden birisidir.

Ulaşım olarak oldukça fazla imkana sahip olan tatil severler isterlerse motorla ya da bisikletle isterlerse 15 dakika da bir hareket eden dolmuşlar sayesinde Bozcaada’nın tüm güzelliklerini görme imkanına sahiplerdir.

Aynı zamanda Eylül ayı içerisinde bağbozum şenlikleri yapılmakta ve turistler için oldukça eğlenceli dakikalar gerçekleşmektedir. Ayrıca Bozcaada’nın görkemli kalesi de turistler için oldukça ilgi çekici bir mekandır ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bozcaada otel sezonları açıldığında tıklım tıklım dolmakta ve bu sebeple tatil alternatifiniz eğer Bozcaada olacaksa erkenden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.